Щоб дізнатися, яке автомобільне масло підходить для Вашого автомобілю, Ви також можете ознайомитися з керівництвом автомобіля. Всередині його Ви знайдете рекомендації виробника по моторному маслу. Зверніть увагу на пару ключових моментів:
-В’язкість моторної оливи
-Продуктивність або специфікації, яким має відповідати масло
Виробник рекомендує моторне мастило із заданою в’язкістю, яке відповідає відповідним характеристикам або виробничим специфікаціям.
Наприклад, виробник може запропонувати використовувати 5W-30 моторне масло, відповідне специфікації API, SP.
Вибираючи масло для Вашого автомобіля, принаймні використовуйте масло, яке потрапляє в ці дві специфікації.
Чому така важлива в’язкість?
В’язкість означає опір рідини потоку. Чим вище в’язкість, тим повільніше тече масло.
Мед, наприклад, має більш високу в’язкість, ніж вода.
В’язкість — найважливіша властивість моторного масла. Ваш двигун був побудований для використання моторного масла певної в’язкості. На сьогодні 5w-30 — це найчастіше рекомендована в’язкість оливи. Рейтинг «5w» належить до в’язкості оливи в холодному стані [40ºC (104ºF)]. Рейтинг «30» належить до в’язкості олії в гарячому стані [100 ° C (212 ° F)].
У холодному стані олива густіє (її в’язкість збільшується). Крім того, в гарячому виді олива стає рідкою (її в’язкість зменшується).
Якщо Ви використовуєте оливу, яка занадто густіє на холоді — олива так легко не циркулюватиме по двигуну, що призведе до його зносу. Якщо Ви використовуєте оливу, яка занадто розріджується в гарячому стані, вона може не розділити металеві компоненти двигуна під час роботи, що також приведе до зносу.
Ви розумієте важливість використання оливи правильної в’язкості у вашому автомобілі. Ось чому це завжди чітко вказано на етикетці продукту.
Відмічу, що деякі виробники дозволяють використати оливу різної в’язкості залежно від умов довкілля. Наприклад, Ви можете використати моторне мастило 5w-30 взимку і перейти на 10w-30 влітку. Це пов’язано з тим, що, як вже раніше згадувалося, олива з меншою в’язкістю краще тече на холоді, полегшуючи запуск і забезпечуючи кращий захист при запуску.
У керівництві по експлуатації Вашого автомобіля може бути таблиця в’язкості, подібна до цієї.
У цих випадках ми рекомендуємо зимою використати найнижчу рекомендовану в’язкість.
Характеристики моторного мастила
Це підводить нас до виробничих характеристик. Хоча це збиває з пантелику, специфікації моторного мастила допоможуть Вам вибрати відповідну оливу для Вашого автомобіля.
Американський інститут нафти (API) публікує специфікації моторних мастил, які підходять автомобілям найбільше. Поточна версія — API, SP. Кожні декілька років API оновлює свої специфікації, щоб гарантувати, що моторні мастила, підходять Вам, створені для захисту новітніх і найбільш вимогливих двигунів.
ILSAC GF — 6, API SP і dexos: розуміння нових специфікацій оливи
Що таке специфікація моторної оливи?
Це набір мінімальних вимог до характеристик, які олива повинна продемонструвати у ряді виробничих випробувань. Ці тести вимірюють витрату оливи, утворення відкладень, здатність олії текти при мінусових температурах і багато іншого.
API, працюючи з різними автовиробниками, визначає мінімальний рівень продуктивності, який олива повинна продемонструвати, щоб виробник оливи рекомендував свої мастила відповідно до останньої специфікації API. Виробник, своєю чергою, часто рекомендує в посібнику користувача використати оливу, що відповідає останній специфікації API, або подібної.
Це гарантує, що олива, яку ви використовуєте, відповідає, принаймні, мінімальному рівню продуктивності, який API вважає відповідним для захисту Вашого двигуна.
Зверніть увагу, як галузеві специфікації встановлюють мінімальні вимоги до характеристик олив. Це залишає багато місця для відмінностей в характеристиках олив.
Яке синтетичне моторне мастило краще?
Синтетичне моторне мастило
Синтетичне моторне мастило пропонує кращий захист і продуктивність з трьох варіантів. Воно не містить домішків, властивих звичайним оливам, а це означає, що воно забезпечує підвищену стійкість до екстремальних температур, кращий захист від зносу і максимальну рідкість при пониженні температури. Це означає чистіший і довговічніший двигун.
Подивіться на графік нижче. Синтетичне моторне мастило AMSOIL Signature Series демонструє найнижчу вь’язкість, що допомагає понизити витрата оливи та зберегти двигун в чистоті. Між тим звичайні оливи явно поступаються своїм синтетичним аналогам. Ви також можете побачити відмінності в характеристиках синтетичних олив, що означає, що не усі вони хороші.
Моторне мастило на основі синтетичної суміші
На пів синтетичне мастило — це просто суміш синтетичних і звичайних олив. Воно розроблене для забезпечення поліпшеного захисту в порівнянні зі звичайною оливою без більш високої початкової ціни синтетичного моторного мастила.
Звичайне моторне мастило
Нарешті, розглянемо звичайну олива. На відміну від синтетичних олив, які робляться з використанням процесу хімічної реакції, звичайні оливи очищаються з необробленої нафти. В процесі очищення віддаляються деякі домішки, властиві сирій нафті, але неможливо видалити їх у повному обсязі. Таким чином, звичайна олива містить молекули, шкідливі для мастила та двигуна, такі як сірка і парафін.
Звичайна олива більше схильна до утворення шкідливих відкладень при дії тепла, загусає на морозі, утрудняючи запуск двигуна і швидше виробляє хімічні реакції, що вимагає частішої заміни.
Вирішуючи, яка автомобільна олива підходить для Вашого автомобіля, Ви можете знайти синтетичні, на пів синтетичні та звичайні оливи правильної в’язкості, які відповідають вимогам до експлуатаційних характеристик, рекомендованих в посібнику користувача. Хоча усі Вони можуть бути безпечними для використання в автомобілі, вони не забезпечують однакового захисту або продуктивності.
Але якщо Ви хочете кращого для свого двигуна, використайте синтетичне моторне мастил.